Nobile Hydrofoil Academy 1

Voda je u nás hluboká a vítr přes léto slabý. To jsou podmínky jak dělané pro hydrofoiling. Tak se pojďme něco naučit. Tohle je první díl série, ve které je vysvětleno, jaký hydrofoil kdo potřebuje a úplné základy na vodě.

 

 

Pro začátečníka a hlavně těžšího je na učení dobré velké freeride křídlo, které má větší vztlak a bude fungovat už při menší rychlosti. To celkově usnadňuje učení.

Vybírat je potřeba i prkno. U Nobile jsou 3 možnosti. Jednoduchý Foil Skim, Rozkládací Infinity využitelná i jako vlnovka a poslední novinkou je rozkládací twintip NHP s možností uchycení hydrofoilu. Pro začátečníka bude opět jednodušší se učit na větším prkně, protože bude jednodušší rozjezd.

Je potřeba také nezapomínat na bezpečnost. Pro začátečníka je velmi vhodná helma a vesta proti poranění při pádu na křídla hydrofoilu. Při vstupu do vody je potřeba držet prkno směrem po větru.

Pro rozjezd je nutné prkno otočit na bok a potom obout nohy do strapů. Pohyb draka je při rozjezdu stejný jako u klasického prkna. Ve slabém větru je dobré použít i kite loop pro dodání dostatečného výkonu. Ze začátku se nesnaž zvedat nad hladinu, ale jezdi s prknem po hladině a uč se hydrofoil ovládat. Křídlo i v malé rychlosti už vztlakuje a je potřeba se s ním ve vodě naučit pracovat. Teprve poté je možné se při větší rychlosti postupně zvedat nad hladinu. Optimální výška levitace je asi 30 - 40 cm nad hladinou.

Vyšší pozice draka usnadní levitaci a sníží minimální rychlost, při které bude hydrofoil levitovat. První jízdy budou jednodušší proti větru. Jízda po větru je výrazně náročnější na stabilitu.

Zdá se ti to moc složité? Přihlas se na kurz, kde ti všechno vysvětlí a ukážou.

Další tipy si dáme zase příště :-)

Čau, Leguán

 

Doporučené produkty2